1991 metų lapkričio 15-ą dieną buvo įkurta Europos muzikos terapijos konfederacija, kuri šiuo metu jungia muzikos terapijos asociacijas 31-oje šalyje.  Nuo 2014 metų lapkričio 15 d. yra minima Europos muzikos terapijos diena.

2020  metų tema: “Sukurk melodiją!“.

Bet kokia muzika turi melodiją. Ji gali būti paprasta ar komplikuota, lietis viena ar persipinti su kitomis melodijomis. Visi pripažįsta, kad muzikoje melodija yra labai svarbi. Tuo atveju, kai melodija nėra aiški, dažnas gali justi jos trūkumą. Taigi, daugelis melodijas  kuria ir kiekvienas gali tai padaryti. Tai yra būdas atskleisti, kaip aš jaučiu ir jaučiuosi. Muzikos terapijoje melodijos kūrimas – tai būdas bendrauti su klientu ir atrasti naujas galimybes, be to klientas visada gali atliepti savo melodija.  Muzikos terapijos dieną drauge bus kuriamos melodijos ir demonstruojama, kaip tai vyksta būtent muzikos terapijoje.

Lapkričio mėn. muzikos terapeutai įvairiose Europos šalyse dalinsis melodijomis, sukurtomis būtent šių metų temai. Jos bus platinamos youtube, facebook ir twitter kanalais.

Nyderlandų muzikos terapijos asociacija pristato pagrindinę metų temai skirtą dainą, kurią galima rasti čia. Ji bus išversta ir atliekama įvairiomis kalbomis. LMTA studijuojantys muzikos terapijos studentai kuria lietuvišką variantą. Dar vienas įdomus pasiūlymas muzikos terapeutams yra kurti savo melodijas ir pristatyti trumpus dvidešimties sekundžių vaizdo klipus. Lakiai fantazijai nėra jokių ribojimų, svarbiausia, kad pabaigoje nuskambėtų: “Sukurk melodiją!”

Diana Uribe

Šaltinis: www.musictherapyday.com/what